Medyczne odkrycia w XXI wieku

Początek XXI wieku przyniósł bardzo dynamiczny rozwój medycyny jak i również innych dziedzin nauki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii udaje się dokonywać coraz bardziej skomplikowanych obliczeń w coraz krótszym czasie. Postęp medycyny przyczynił się także do liczby listy chorób, z których początkowo te wydające się nie wyleczalne, znalazły środki, które skutecznie je hamują. Przez co zwiększyła się liczba ludzi na świecie oraz poprawiła się także ich sprawność fizyczna.


Dzięki temu powstają coraz skuteczniejsze leki na wiele chorób, z którymi dotychczas medycyna radziła sobie słabo. Pojawiło się wiele odkryć, dzięki którym wprowadzono nowe metody walki z rakiem. Pozwala to mieć nadzieję, że już niedługo choroba ta przestanie zbierać śmiertelne żniwo.


Do sukcesów medycyny XXI wieku należy zaliczyć powstawanie coraz to nowych leków wykorzystywanych do walki z AIDS. Naukowcy są też coraz bliżsi odkrycia skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi HIV. Również kolejne odkrycia w zakresie genetyki dają nadzieję, że wkrótce powstaną skuteczne metody leczenia dotychczas nieuleczalnych chorób.

03.11.2010. 16:29